0
Looking to register for an event or an upcoming class? Log into our customer portal here!
×

2021 Term 3 Brisbane Primary South C

2021 Term 3 Brisbane Primary South C – Round 7

Standings

Place Name                      Feder Loc Club                 Score M-Buch. Buch. Progr.

 1-2  Lucas Shan                B         Citipointe 8         6        24.0  34.0   24.0
      Rex Luong                 B         Bulimba              6        20.0  28.0   25.0
  3   Samuel Au-Yeung           B         Citipointe 8         5.5      22.0  29.5   25.5
 4-9  RANU RAJAPAKSHA           B         Mansfield 3          5        21.0  28.5   21.0
      MARCUS WONG               B         Mansfield 3          5        20.5  28.0   19.0
      Rafe Spence               B         Bulimba              5        20.0  28.5   22.5
      Gavin Zhang               B         Citipointe 9         5        20.0  28.5   21.0
      RYAN CHENG                B         Mansfield 4          5        18.0  26.5   19.0
      Marcus Di                 B         Citipointe 9         5        17.5  25.5   18.0
10-17 George Spoor              B         Citipointe 9         4        21.5  30.0   19.0
      Isaac MacKeen             B         BSSS Checkmeisters   4        21.0  28.0   17.5
      William Wang              B         Citipointe 9         4        20.0  29.0   18.5
      Benjamin Khaw             B         Citipointe 10        4        17.5  26.0   18.0
      Vincent Voller            B         Bulimba              4        15.5  22.0   16.0
      DYLAN WANG                B         Mansfield 4          4        15.0  23.5   14.0
      Reuben Paul               B         Citipointe 8         4        15.0  21.0   15.0
      Summer Jarmyn             B         Knights of the Board 4        14.0  21.0   13.0
18-20 ANTON CHEN                B         Mansfield 3          3.5      21.0  29.5   16.5
      Felix Smith               B         Bulimba              3.5      20.5  29.0   15.5
      Felicity Mullen           B         Bethania Red         3.5      20.5  27.5   16.0
21-29 Harold Workman            B         Bethania Red         3        20.5  28.0   15.0
      Liam Feeney               B         BSSS Checkmeisters   3        18.0  25.0   13.0
      David Mabb                B         BSSS Checkmeisters   3        18.0  25.0   10.5
      Angel Kaur                B         Bethania Blue        3        17.0  24.5   10.5
      Ollie McPherson           B         Knights of the Board 3        17.0  24.0    9.0
      Annie Barber              B         Bethania Blue        3        16.5  23.0   12.0
      AMELIA RUI                B         Mansfield 3          3        15.5  21.5   10.5
      Rashmika Attygalla        B         Bethania Red         3        14.5  20.0   11.0
      THOMAS YANG               B         Mansfield 4          3        14.0  19.5   10.5
30-35 Isabella Smith            B         Bethania Blue        2.5      16.0  22.5    8.5
      Robert Taylor             B         BSSS Bishops         2.5      15.0  22.5   10.5
      Judd Malseed              B         Knights of the Board 2.5      15.0  20.5    8.0
      Hudson Milburn            B         Citipointe 10        2.5      14.5  20.0   12.0
      Ruvi Yan                  B         Citipointe 8         2.5      14.0  21.0    8.5
      Tallahassee Lennox-Gordon B         Bethania Blue        2.5      13.5  20.0   10.0
36-39 Gemma Wyrebiak            B         BSSS Bishops         2        16.0  22.5    5.5
      Isabel Wyrebiak           B         BSSS Bishops         2        15.5  23.0   10.5
      Harry McAvoy              B         BSSS Checkmeisters   2        13.0  19.5    4.5
      Bhavesh Birwal            B         BSSS Bishops         2        11.5  19.0    6.0

Cross Table

No Name                      Feder Loc Club                 Total  1    2    3    4    5    6    7  

1  Lucas Shan                B         Citipointe 8         6      5:W 15:W 12:W  2:L  6:W  8:W  4:W
2  Rex Luong                 B         Bulimba              6     39:W 24:W 31:W  1:W  3:L  5:W 10:W
3  Samuel Au-Yeung           B         Citipointe 8         5.5   23:W 37:W 13:W  7:W  2:W  4:L  6:D
4  RANU RAJAPAKSHA           B         Mansfield 3          5     38:W 10:L 17:W 21:W  9:W  3:W  1:L
5  MARCUS WONG               B         Mansfield 3          5      1:L 36:W 23:W 35:W  7:W  2:L 12:W
6  Rafe Spence               B         Bulimba              5     34:W 21:W 10:W 11:D  1:L 20:W  3:D
7  Gavin Zhang               B         Citipointe 9         5     20:W 11:W 18:W  3:L  5:L 21:W 14:W
8  RYAN CHENG                B         Mansfield 4          5     18:L 25:W 22:W 19:W 10:W  1:L 11:W
9  Marcus Di                 B         Citipointe 9         5     19:L  0:W 24:W 16:W  4:L 26:W 20:W
10 George Spoor              B         Citipointe 9         4     27:W  4:W  6:L 33:W  8:L 19:W  2:L
11 Isaac MacKeen             B         BSSS Checkmeisters   4     32:W  7:L 26:W  6:D 12:D 13:W  8:L
12 William Wang              B         Citipointe 9         4     22:W 16:W  1:L 20:D 11:D 18:W  5:L
13 Benjamin Khaw             B         Citipointe 10        4     29:W 19:W  3:L 18:W 20:L 11:L 22:W
14 Vincent Voller            B         Bulimba              4     36:W 18:L 21:L 24:W 23:W 22:W  7:L
15 DYLAN WANG                B         Mansfield 4          4     25:W  1:L 19:L 34:W 18:L 33:W 21:W
16 Reuben Paul               B         Citipointe 8         4     30:W 12:L 28:W  9:L 19:L 37:W 25:W
17 Summer Jarmyn             B         Knights of the Board 4     26:D 31:D  4:L 30:D 35:D 27:W 28:W
18 ANTON CHEN                B         Mansfield 3          3.5    8:W 14:W  7:L 13:L 15:W 12:L 19:D
19 Felix Smith               B         Bulimba              3.5    9:W 13:L 15:W  8:L 16:W 10:L 18:D
20 Felicity Mullen           B         Bethania Red         3.5    7:L 27:W 32:W 12:D 13:W  6:L  9:L
21 Harold Workman            B         Bethania Red         3     35:W  6:L 14:W  4:L 33:W  7:L 15:L
22 Liam Feeney               B         BSSS Checkmeisters   3     12:L 30:W  8:L 28:W 29:W 14:L 13:L
23 David Mabb                B         BSSS Checkmeisters   3      3:L 29:W  5:L 26:D 14:L 36:W 27:D
24 Angel Kaur                B         Bethania Blue        3     28:W  2:L  9:L 14:L 34:D 29:D 37:W
25 Ollie McPherson           B         Knights of the Board 3     15:L  8:L 27:L  0:W 39:W 35:W 16:L
26 Annie Barber              B         Bethania Blue        3     17:D 33:D 11:L 23:D 32:W  9:L 29:D
27 AMELIA RUI                B         Mansfield 3          3     10:L 20:L 25:W 31:D 30:W 17:L 23:D
28 Rashmika Attygalla        B         Bethania Red         3     24:L 39:W 16:L 22:L 38:W 31:W 17:L
29 THOMAS YANG               B         Mansfield 4          3     13:L 23:L 36:W 32:W 22:L 24:D 26:D
30 Isabella Smith            B         Bethania Blue        2.5   16:L 22:L  0:W 17:D 27:L 34:D 33:D
31 Robert Taylor             B         BSSS Bishops         2.5   33:D 17:D  2:L 27:D 37:D 28:L 34:D
32 Judd Malseed              B         Knights of the Board 2.5   11:L 38:W 20:L 29:L 26:L 39:D  0:W
33 Hudson Milburn            B         Citipointe 10        2.5   31:D 26:D 37:W 10:L 21:L 15:L 30:D
34 Ruvi Yan                  B         Citipointe 8         2.5    6:L 35:D 39:D 15:L 24:D 30:D 31:D
35 Tallahassee Lennox-Gordon B         Bethania Blue        2.5   21:L 34:D 38:W  5:L 17:D 25:L 36:D
36 Gemma Wyrebiak            B         BSSS Bishops         2     14:L  5:L 29:L 38:D  0:W 23:L 35:D
37 Isabel Wyrebiak           B         BSSS Bishops         2      0:W  3:L 33:L 39:D 31:D 16:L 24:L
38 Harry McAvoy              B         BSSS Checkmeisters   2      4:L 32:L 35:L 36:D 28:L  0:W 39:D
39 Bhavesh Birwal            B         BSSS Bishops         2      2:L 28:L 34:D 37:D 25:L 32:D 38:D

Club Standings

Place Name                 Score

  1   BULIMBA              18.5 
 2-3  CITIPOINTE 8         18   
      CITIPOINTE 9         18   
  4   MANSFIELD 3          16.5 
 5-6  BSSS CHECKMEISTERS   12   
      MANSFIELD 4          12   
  7   BETHANIA BLUE        11   
 8-9  KNIGHTS OF THE BOARD 9.5  
      BETHANIA RED         9.5  
 10   BSSS BISHOPS         8.5  
 11   CITIPOINTE 10        6.5  
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

Event Registration

Event Name:

Please select registration type
School Registration
School
Individual Registration
Individual
Individual Registration

Registration for individuals is via our iClassPro app, and is only available on selected tournaments.

For all questions please contact Shaun on scurtis@gardinerchess.com.au.

Teacher & Coordinator Registration

Please Note: This form is for School Teachers & Coordinators ONLY. Individual registrations are unavailable at this time due to COVID-19 restrictions. Please call the Gardiner Chess office (07) 5522 7221 or email Shaun on scurtis@gardinerchess.com.au for more information.

Step One: Download the spreadsheet below and complete all details. For all questions please contact Shaun on scurtis@gardinerchess.com.au

Step Two: Complete the form below and upload the spreadsheet.

Cart