0
Looking to register for an event or an upcoming class? Log into our customer portal here!
×

2021 Term 3 Brisbane Primary North Open

Brisbane Primary North Open Term 3 2021 – Round 7

Standings

Place Name                Feder Loc Club            Score M-Buch. Buch. Progr.

 1-4  Amogh Bagade        B         Nundah SS 2     6        23.0  32.0   25.0
      Nilay Shirolkar     B     500 Nudgee          6        23.0  31.5   27.0
      Kristina Sutormina  B     603 Hilder Road     6        22.5  31.0   22.0
      Abhiram Hejeebu     B         Nundah SS 2     6        19.0  25.0   25.0
 5-6  Anja Fludder        B         Saint Agathas 3 5        20.0  28.5   19.0
      Ethan Johannes      B         Nudgee          5        17.5  26.5   20.0
7-12  Rohan Bishnoi       B         Nundah SS 2     4.5      23.0  32.0   20.0
      Rocco Ryan          B     500 Ashgrove        4.5      22.0  31.0   19.5
      Fynn McKane         B     500 EJ 3            4.5      21.0  29.0   19.5
      Vilks Dickson       B         Milton 3        4.5      18.0  26.5   17.5
      Abhayraj Janardhan  B         Nundah SS 2     4.5      18.0  24.5   16.5
      Rudra Mahadik       B         Ascot 2         4.5      17.0  25.5   18.0
13-21 Gaurav Thammini     B         Nundah SS 3     4        23.5  32.0   19.0
      Shreya Oza          B         EJ 4            4        20.0  28.5   16.0
      Aazaan Aziz         B         EJ 4            4        20.0  28.0   17.0
      Isaac Godhino       B         Ascot 3         4        20.0  28.0   16.0
      Addison Mills       B         Milton 2        4        18.0  25.0   18.5
      D'Carter Borg       B         Milton 2        4        16.5  24.0   16.0
      Nathaniel Mangilit  B         EJ 4            4        16.5  23.5   12.0
      Alessandro Vico     B         OLA 2           4        15.5  20.5   14.0
      Apiran Pirabaharan  B     500 EJ 3            4        14.5  20.5   11.0
22-26 Alex Hope           B         EJ 3            3.5      22.0  29.0   19.0
      Alexander Hillardt  B         Milton 2        3.5      20.0  26.5   14.5
      Finn Carton         B         OLA 2           3.5      16.5  24.5   15.0
      Liam Chand          B         OLA 2           3.5      15.5  22.0   12.5
      Flynn Wesselling    B         Nundah SS 3     3.5      14.0  22.5   13.5
27-32 Patrick Cataldo     B     506 Ashgrove        3        22.0  31.0   14.0
      Tom Sinclair        B     500 EJ 3            3        21.5  29.5   15.0
      Abiramy Pirabaharan B         EJ 4            3        19.0  25.0   13.0
      Austen Jin          B         Ascot 3         3        18.0  25.0   14.0
      Mylo Masters        B         Milton 2        3        16.0  21.5   10.0
      Sienna Steggal      B         Saint Agathas 3 3        15.5  21.5   12.0
33-39 Fraser Mills        B         Milton 4        2.5      18.5  26.5   10.0
      Bobby Bilgutei      B         Milton 3        2.5      16.5  21.5   10.5
      Fred Finch          B         Saint Agathas 2 2.5      14.5  20.5    9.0
      Anthony Incani      B         Ascot 3         2.5      14.0  20.5    8.5
      Ava Elliott         B         Saint Agathas 3 2.5      13.5  20.5    7.5
      Edwina Sexton       B         Milton 3        2.5      13.0  18.0    9.5
      George Karageozis   B         Ascot 3         2.5      12.0  17.5    5.0
40-43 Sebastian Ryder     B         Milton 4        2        17.0  23.5   10.0
      Braith Aynsley      B         Nundah SS 3     2        15.0  20.0    8.5
      Cooper Maiden       B         Milton 3        2        12.5  17.0    7.0
      Josie Leslie        B         Saint Agathas 3 2        12.0  17.0    6.5
44-46 Marcus Borzillo     B         Saint Agathas 2 1        13.0  18.0    5.0
      Hank Oliver         B         Saint Agathas 2 1        12.5  17.5    5.0
      Fergus Incani       B         Ascot 3         1        11.0  18.0    1.0

Cross Table

No Name                Feder Loc Club            Total  1    2    3    4    5    6    7  

1  Amogh Bagade        B         Nundah SS 2     6     27:W  3:W 28:W  8:W  2:L  6:W 10:W
2  Nilay Shirolkar     B     500 Nudgee          6     37:W 16:W 12:W  7:W  1:W 13:W  3:L
3  Kristina Sutormina  B     603 Hilder Road     6     33:W  1:L 14:W 16:W  7:W 15:W  2:W
4  Abhiram Hejeebu     B         Nundah SS 2     6     46:W 26:W 24:W 22:W 13:L  5:W  8:W
5  Anja Fludder        B         Saint Agathas 3 5      7:L 19:W 33:W 29:W  9:W  4:L 18:W
6  Ethan Johannes      B         Nudgee          5     21:W 28:L 32:W 27:W 22:W  1:L 13:W
7  Rohan Bishnoi       B         Nundah SS 2     4.5    5:W 32:W  9:W  2:L  3:L 17:D 23:W
8  Rocco Ryan          B     500 Ashgrove        4.5   14:D 11:W 15:W  1:L 23:W 30:W  4:L
9  Fynn McKane         B     500 EJ 3            4.5   31:W 13:W  7:L 12:W  5:L 16:W 15:D
10 Vilks Dickson       B         Milton 3        4.5   15:D 27:L 37:W 25:W 28:W 11:W  1:L
11 Abhayraj Janardhan  B         Nundah SS 2     4.5   23:D  8:L 36:W 40:W 14:W 10:L 22:W
12 Rudra Mahadik       B         Ascot 2         4.5   39:W 30:W  2:L  9:L 29:W 22:D 27:W
13 Gaurav Thammini     B         Nundah SS 3     4     35:W  9:L 20:W 18:W  4:W  2:L  6:L
14 Shreya Oza          B         EJ 4            4      8:D 23:W  3:L 38:W 11:L 25:W 17:D
15 Aazaan Aziz         B         EJ 4            4     10:D 41:W  8:L 34:W 17:W  3:L  9:D
16 Isaac Godhino       B         Ascot 3         4     29:W  2:L 40:W  3:L 19:W  9:L 33:W
17 Addison Mills       B         Milton 2        4     25:W 38:W 22:L 28:W 15:L  7:D 14:D
18 D'Carter Borg       B         Milton 2        4     28:L 39:W 30:W 13:L 24:W 27:W  5:L
19 Nathaniel Mangilit  B         EJ 4            4     24:L  5:L 43:W 31:W 16:L 32:W 28:W
20 Alessandro Vico     B         OLA 2           4     45:W 22:L 13:L 21:W 27:L 40:W 30:W
21 Apiran Pirabaharan  B     500 EJ 3            4      6:L 31:L 41:W 20:L 44:W 34:W 29:W
22 Alex Hope           B         EJ 3            3.5   44:W 20:W 17:W  4:L  6:L 12:D 11:L
23 Alexander Hillardt  B         Milton 2        3.5   11:D 14:L 42:W 24:W  8:L 26:W  7:L
24 Finn Carton         B         OLA 2           3.5   19:W 40:W  4:L 23:L 18:L 33:D 36:W
25 Liam Chand          B         OLA 2           3.5   17:L 35:W 34:D 10:L 38:W 14:L 42:W
26 Flynn Wesselling    B         Nundah SS 3     3.5   36:W  4:L 29:L 33:W 34:D 23:L 35:W
27 Patrick Cataldo     B     506 Ashgrove        3      1:L 10:W 31:W  6:L 20:W 18:L 12:L
28 Tom Sinclair        B     500 EJ 3            3     18:W  6:W  1:L 17:L 10:L 41:W 19:L
29 Abiramy Pirabaharan B         EJ 4            3     16:L 46:W 26:W  5:L 12:L 31:W 21:L
30 Austen Jin          B         Ascot 3         3     34:W 12:L 18:L 35:W 32:W  8:L 20:L
31 Mylo Masters        B         Milton 2        3      9:L 21:W 27:L 19:L 46:W 29:L 41:W
32 Sienna Steggal      B         Saint Agathas 3 3     42:W  7:L  6:L 45:W 30:L 19:L 40:W
33 Fraser Mills        B         Milton 4        2.5    3:L 43:W  5:L 26:L 39:W 24:D 16:L
34 Bobby Bilgutei      B         Milton 3        2.5   30:L 45:W 25:D 15:L 26:D 21:L 37:D
35 Fred Finch          B         Saint Agathas 2 2.5   13:L 25:L 39:W 30:L 42:W 43:D 26:L
36 Anthony Incani      B         Ascot 3         2.5   26:L 37:D 11:L 42:D 43:D 38:W 24:L
37 Ava Elliott         B         Saint Agathas 3 2.5    2:L 36:D 10:L 41:D 40:L 44:W 34:D
38 Edwina Sexton       B         Milton 3        2.5   41:D 17:L 44:W 14:L 25:L 36:L 45:W
39 George Karageozis   B         Ascot 3         2.5   12:L 18:L 35:L 44:D 33:L 45:W 43:W
40 Sebastian Ryder     B         Milton 4        2     43:W 24:L 16:L 11:L 37:W 20:L 32:L
41 Braith Aynsley      B         Nundah SS 3     2     38:D 15:L 21:L 37:D 45:W 28:L 31:L
42 Cooper Maiden       B         Milton 3        2     32:L 44:D 23:L 36:D 35:L 46:W 25:L
43 Josie Leslie        B         Saint Agathas 3 2     40:L 33:L 19:L 46:W 36:D 35:D 39:L
44 Marcus Borzillo     B         Saint Agathas 2 1     22:L 42:D 38:L 39:D 21:L 37:L 46:L
45 Hank Oliver         B         Saint Agathas 2 1     20:L 34:L 46:W 32:L 41:L 39:L 38:L
46 Fergus Incani       B         Ascot 3         1      4:L 29:L 45:L 43:L 31:L 42:L 44:W

Ratings (Local)

No  Name                 Feder Loc Id Loc Score Exp. Chg*K Rav Rprfm

1.  Sutormina, Kristina  B            603 1.0/1 0.64     4 500  1499
2.  Cataldo, Patrick     B            506                    0     0
3.  Ryan, Rocco          B            500                    0     0
4.  Pirabaharan, Apiran  B            500                    0     0
5.  McKane, Fynn         B            500                    0     0
6.  Sinclair, Tom        B            500                    0     0
7.  Shirolkar, Nilay     B            500 0.0/1 0.36    -4 603     0
8.  Karageozis, George   B                                   0     0
9.  Incani, Anthony      B                                   0     0
10. Jin, Austen          B                0.0/1            500     0
11. Pirabaharan, Abiramy B                0.0/1            500     0
12. Sexton, Edwina       B                                   0     0
13. Hillardt, Alexander  B                0.0/1            500     0
14. Hope, Alex           B                                   0     0
15. Hejeebu, Abhiram     B                1.0/1            500   513
16. Oliver, Hank         B                                   0     0
17. Bishnoi, Rohan       B                1.0/3            534   409
18. Maiden, Cooper       B                                   0     0
19. Ryder, Sebastian     B                                   0     0
20. Aziz, Aazaan         B                0.5/3            534   261
21. Mangilit, Nathaniel  B                1.0/1            500   513
22. Thammini, Gaurav     B                0.0/2            500     0
23. Mills, Fraser        B                0.0/1            603     0
24. Chand, Liam          B                                   0     0
25. Bagade, Amogh        B                4.0/5            522   560
26. Oza, Shreya          B                0.5/2            552   359
27. Johannes, Ethan      B                2.0/3            502   515
28. Masters, Mylo        B                1.0/3            502   377
29. Borg, D'Carter       B                1.0/2            503   503
30. Elliott, Ava         B                0.0/1            500     0
31. Godhino, Isaac       B                0.0/3            534     0
32. Mahadik, Rudra       B                1.0/3            502   377
33. Wesselling, Flynn    B                                   0     0
34. Bilgutei, Bobby      B                0.0/1            500     0
35. Aynsley, Braith      B                0.0/2            500     0
36. Janardhan, Abhayraj  B                0.0/1            500     0
37. Borzillo, Marcus     B                0.0/1            500     0
38. Incani, Fergus       B                                   0     0
39. Vico, Alessandro     B                1.0/2            503   503
40. Fludder, Anja        B                1.0/1            500   513
41. Steggal, Sienna      B                                   0     0
42. Leslie, Josie        B                                   0     0
43. Dickson, Vilks       B                1.0/2            503   503
44. Carton, Finn         B                                   0     0
45. Finch, Fred          B                                   0     0
46. Mills, Addison       B                1.0/1            500   513

Club Standings

Place Name            Score

  1   NUNDAH SS 2     21   
 2-3  EJ 4            15   
      EJ 3            15   
  4   MILTON 2        14.5 
  5   SAINT AGATHAS 3 12.5 
  6   ASCOT 3         12   
  7   MILTON 3        11.5 
 8-9  NUDGEE          11   
      OLA 2           11   
 10   NUNDAH SS 3     9.5  
 11   ASHGROVE        7.5  
 12   HILDER ROAD     6    
13-15 MILTON 4        4.5  
      SAINT AGATHAS 2 4.5  
      ASCOT 2         4.5  
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

Event Registration

Event Name:

Please select registration type
School Registration
School
Individual Registration
Individual
Individual Registration

Registration for individuals is via our iClassPro app, and is only available on selected tournaments.

For all questions please contact Shaun on scurtis@gardinerchess.com.au.

Teacher & Coordinator Registration

Please Note: This form is for School Teachers & Coordinators ONLY. Individual registrations are unavailable at this time due to COVID-19 restrictions. Please call the Gardiner Chess office (07) 5522 7221 or email Shaun on scurtis@gardinerchess.com.au for more information.

Step One: Download the spreadsheet below and complete all details. For all questions please contact Shaun on scurtis@gardinerchess.com.au

Step Two: Complete the form below and upload the spreadsheet.

Cart