0
Looking to register for an event or an upcoming class? Log into our customer portal here!
×

2019 Term 2 WBN Primary Premier

Wide Bay North Primary Premier Term 2 2019 – Round 7

Standings

Place Name              Feder Loc Club             Score M-Buch. Buch. Progr.

  1   Harrison Lanzon   WB    893 St Luke's PS 1   6.5      20.5  28.5   24.5
 2-6  Haiden Campbell   WB    615 Agnes Water Blue 5        22.0  29.5   23.0
      Bohdi Rasmussen   WB    504 Agnes Water Blue 5        20.0  29.0   19.0
      Ewan Kenway       WB    603 Norville 1       5        18.5  24.5   19.0
      Christian Jackson WB    562 St Luke's PS 1   5        18.0  25.5   20.0
      Alex Wedel              521 Gooburrum SS     5        18.0  23.0   19.0
  7   callum macann     WB        St Patrick's 1   4.5      16.5  24.0   16.0
8-13  Nam Bui           WB    602 Avoca            4        22.0  30.0   21.0
      Kaylee Robinson   WB    650 Walkervale 1     4        21.0  30.0   17.0
      Sam Tankey        WB    573 Agnes Water Blue 4        20.0  29.5   22.0
      Jacob Knight      WB    500 Agnes Water Blue 4        20.0  27.5   16.0
      William South     WB    535 Walkervale 1     4        18.5  26.5   17.0
      Shane George      WB        Walkervale 1     4        18.5  26.0   16.0
14-16 James Hanson      WB        Avoca            3.5      17.5  24.0   11.5
      Angus Hill        WB    670 St Luke's PS 1   3.5      16.5  22.0   13.5
      Toby Flanders     WB    500 Norville 1       3.5      13.5  17.5   11.5
17-22 Cayde Lister      WB    500 Norville 1       3        22.5  32.5   15.5
      george stelmack   WB        St Patrick's 1   3        18.5  24.5   15.0
      Tyler Haaksma     WB        Walkervale 1     3        18.0  23.0   12.0
      Jack Cayley       WB    693 St Luke's PS 1   3        14.5  19.0   10.0
      Tully Dorgan   WB    537 Norville 1       3        13.5  20.0    8.0
      jacob werchon     WB        St Patrick's 1   3        13.5  19.5   10.0
23-25 Kani Nathan                 Gooburrum SS     2.5      19.0  26.5   10.5
      Angus Merretz               Gooburrum SS     2.5      15.5  21.5    9.5
      tom elphinstone   WB        St Patrick's 1   2.5      13.0  17.0    6.5
26-27 Joshua Montford             Gooburrum SS     1        17.0  22.0    6.0
      Swarith Chand     WB        Avoca            1        15.0  22.5    3.0
 28   Tallara McIntosh  WB        Avoca            0        15.0  21.0    0.0

Cross Table

No Name              Feder Loc Club             Total  1    2    3    4    5    6    7  

1  Harrison Lanzon   WB    893 St Luke's PS 1   6.5   17:D 21:W  7:W  2:W 10:W  3:W  9:W
2  Haiden Campbell   WB    615 Agnes Water Blue 5     27:W  6:W  5:W  1:L 17:W  8:W  4:L
3  Bohdi Rasmussen   WB    504 Agnes Water Blue 5     13:L 19:W 23:W  9:W  4:W  1:L  8:W
4  Ewan Kenway       WB    603 Norville 1       5     24:W 18:L 26:W 11:W  3:L 12:W  2:W
5  Christian Jackson WB    562 St Luke's PS 1   5     23:W  9:W  2:L 18:W  8:L 17:W 11:W
6  Alex Wedel              521 Gooburrum SS     5     28:W  2:L 22:W 13:W 12:L 19:W 10:W
7  callum macann     WB        St Patrick's 1   4.5   11:W 17:D  1:L 15:L 26:W 20:W 19:W
8  Nam Bui           WB    602 Avoca            4     19:W 13:W 12:W 10:L  5:W  2:L  3:L
9  Kaylee Robinson   WB    650 Walkervale 1     4     25:W  5:L 16:W  3:L 14:W 10:W  1:L
10 Sam Tankey        WB    573 Agnes Water Blue 4     14:W 16:W 18:W  8:W  1:L  9:L  6:L
11 Jacob Knight      WB    500 Agnes Water Blue 4      7:L 14:W 20:W  4:L 23:W 13:W  5:L
12 William South     WB    535 Walkervale 1     4     22:W 15:W  8:L 17:L  6:W  4:L 18:W
13 Shane George      WB        Walkervale 1     4      3:W  8:L 25:W  6:L 24:W 11:L 17:W
14 James Hanson      WB        Avoca            3.5   10:L 11:L 21:W 20:W  9:L 23:W 15:D
15 Angus Hill        WB    670 St Luke's PS 1   3.5   26:W 12:L 17:L  7:W 19:L 21:W 14:D
16 Toby Flanders     WB    500 Norville 1       3.5   20:W 10:L  9:L 23:L 22:D 27:W 28:W
17 Cayde Lister      WB    500 Norville 1       3      1:D  7:D 15:W 12:W  2:L  5:L 13:L
18 george stelmack   WB        St Patrick's 1   3     21:W  4:W 10:L  5:L 27:L 24:W 12:L
19 Tyler Haaksma     WB        Walkervale 1     3      8:L  3:L 28:W 26:W 15:W  6:L  7:L
20 Jack Cayley       WB    693 St Luke's PS 1   3     16:L 24:W 11:L 14:L 28:W  7:L 27:W
21 Tully Dorgan   WB    537 Norville 1       3     18:L  1:L 14:L 28:W 25:W 15:L 26:W
22 jacob werchon     WB        St Patrick's 1   3     12:L 27:W  6:L 24:L 16:D 26:W 23:D
23 Kani Nathan                 Gooburrum SS     2.5    5:L 25:W  3:L 16:W 11:L 14:L 22:D
24 Angus Merretz               Gooburrum SS     2.5    4:L 20:L 27:W 22:W 13:L 18:L 25:D
25 tom elphinstone   WB        St Patrick's 1   2.5    9:L 23:L 13:L 27:W 21:L 28:W 24:D
26 Joshua Montford             Gooburrum SS     1     15:L 28:W  4:L 19:L  7:L 22:L 21:L
27 Swarith Chand     WB        Avoca            1      2:L 22:L 24:L 25:L 18:W 16:L 20:L
28 Tallara McIntosh  WB        Avoca            0      6:L 26:L 19:L 21:L 20:L 25:L 16:L

Ratings (Local)

No  Name               Feder Loc Id Loc Score Exp. Chg*K Rav Rprfm

1.  Lanzon, Harrison   WB           893 5.5/6 5.28     2 563   964
2.  Cayley, Jack       WB           693 0.0/2 1.50   -15 500     0
3.  Hill, Angus        WB           670 1.0/3 2.10   -11 524   399
4.  Robinson, Kaylee   WB           650 2.0/5 2.80    -8 606   534
5.  Campbell, Haiden   WB           615 4.0/6 3.00    10 614   739
6.  Kenway, Ewan       WB           603 3.0/4 2.36     6 539   732
7.  Bui, Nam           WB           602 2.0/5 2.80    -8 558   486
8.  Tankey, Sam        WB           573 2.0/5 2.10    -1 633   561
9.  Jackson, Christian WB           562 3.0/5 2.40     6 573   645
10. Dorgan, Tully   WB           537 0.0/2 0.40    -4 782     0
11. South, William     WB           535 2.0/5 2.20    -2 579   507
12. Wedel, Alex                     521 1.0/3 1.29    -3 574   449
13. Rasmussen, Bohdi   WB           504 3.0/4 1.04    20 687   880
14. Knight, Jacob      WB           500 1.0/3 1.02     0 619   494
15. Lister, Cayde      WB           500 2.5/5 1.45    11 655   655
16. Flanders, Toby     WB           500 1.0/3 0.93     1 639   514
17. Montford, Joshua                    0.0/3            603     0
18. elphinstone, tom   WB               0.0/2            594     0
19. Chand, Swarith     WB               0.0/3            603     0
20. Merretz, Angus                      0.0/2            648     0
21. Haaksma, Tyler     WB               1.0/4            574   381
22. Hanson, James      WB               2.5/6            604   547
23. Nathan, Kani                        1.0/4            517   324
24. stelmack, george   WB               2.0/5            562   490
25. werchon, jacob     WB               0.5/3            519   246
26. McIntosh, Tallara  WB               0.0/4            563     0
27. George, Shane      WB               2.0/5            525   453
28. macann, callum     WB               2.5/5            651   651

Club Standings

Place Name             Score

 1-2  ST LUKE'S PS 1   18   
      AGNES WATER BLUE 18   
  3   WALKERVALE 1     15   
  4   NORVILLE 1       14.5 
  5   ST PATRICK'S 1   13   
  6   GOOBURRUM SS     11   
  7   AVOCA            8.5  
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com

Event Registration

Event Name:

Please select registration type
School Registration
School
Individual Registration
Individual
Individual Registration

Registration for individuals is via our iClassPro app, and is only available on selected tournaments.

For all questions please contact Shaun on scurtis@gardinerchess.com.au.

Teacher & Coordinator Registration

Please Note: This form is for School Teachers & Coordinators ONLY. Individual registrations are unavailable at this time due to COVID-19 restrictions. Please call the Gardiner Chess office (07) 5522 7221 or email Shaun on scurtis@gardinerchess.com.au for more information.

Step One: Download the spreadsheet below and complete all details. For all questions please contact Shaun on scurtis@gardinerchess.com.au

Step Two: Complete the form below and upload the spreadsheet.

Cart